Paminklas Jonui Karoliui Chodkevičiui

Контакт

Описание

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės etmono, Vilniaus vaivados ir Kretingos miesto, bažnyčios, vienuolyno įkūrėjo Jono Karolio Chodkevičiaus (1560–1621) paminklas yra Kretingos Rotušės a. šiaurinėje dalyje, skvere.

Paminklas atidengtas 2009 m. birželio 12 d., minint Kretingos savivaldos 400-ąsias metines. Apie 12 tonų sveriančio paminklo autorius – iš Kretingos kilęs architektas Adomas Skiezgelas. Pagrindinis paminklo akcentas – prasivėrusios durys, ant kurių puikuojasi paties J. K. Chodkevičiaus bareljefas. Skulptūrinė granito ir bronzos durų kompozicija įkūnija idėją – tarytum J. K. Chodkevičius iš amžių gilumos sugrįžęs žiūrėtų į savo darbus bei šiandieninę Kretingą.

Pagrindas grįstas pjautomis lietuviško granito plokštėmis, o likusiai paminklo daliai reikalingus raudonojo granito luitus meistrai pargabeno iš Suomijos. Kuriant bronzinį J. K. Chodkevičiaus bareljefą, A. Skiezgelui talkino skulptorius iš Mosėdžio Rimas Eidėjus. Bareljefas išlietas Rimanto Keturkos dirbtuvėse Vilniuje.

Specialiai monumentui įrengtas apšvietimas. Atskiras šviestuvas skirtas Chodkevičių giminės herbui apšviesti. Herbas iškaltas iš bronzos, pritvirtintas prie trikampio formos arkos, užbaigiančios paminklo visumą.

Особенности

Расположение

Kрятингский районное самоуправление, Kлайпедский район
Rotušės a., Kretinga

Комментарии