Skulptūra „Mūza“

Kontaktai

Aprašymas

Skulptūra „Mūza“, skirta aktoriui ir režisieriui Broniui Gražiui (1934-2013).

Pagrindinis 110 cm aukščio skulptūros akcentas - kaukė, žvelgianti į dangų. Objektas, kurį finansavo Artūras ir Albina Svytojai, pastatytas ant pusantro metro pločio akmeninio pjedestalo, kuris puikuojasi ant 30 cm aukščio suformuotos kalvelės.

Ant skulptūros iškaltos eilės iš Broniaus Gražio poezijos. Ant pamato: „Aktorius eina į sceną mažyčio stebuklo daryti“, o ant „Mūzos“ nugaros: „Ateikite visi pas mane, pavaišinsiu kmynų arbata, paseksiu pasaką apie užburtą rožę, išsipildys visos jūsų svajonės. Bus linksma.“

„Po vienos parodos atidarymo neoficialioje aplinkoje sėdėjome su meno istoriku Petru Šmitu, architektu Adomu Skiezgelu bei aktore Nijole Gražiene ir kažkaip sumąstėme, kad reikia kokiu nors būdu atminti Bronių Gražį, o sykiu pagražinti kiemelį, į kurį atsukti mano buto langai. Iš pradžių visi nepatikėjo, kad imsiuosi darbo, tačiau nulipdžiau būsimą skulptūrą iš plastilino, vėliau iš vaško. Sutapo, jog kaip tik tuomet vyko respublikinis mažosios plastikos konkursas, jame ir pristačiau iš bronzos nulietą „Mūzą„. Taip po truputį ir gimė idėja didinti skulptūrą ir realizuoti savo sumanymą„, - apie idėjos priešistorę „Vakarų ekspresui“ pasakojo R. Klimavičius.

Papildoma informacija

Vieta

Klaipėdos miestas, Klaipėda
Galinė, Vežėjų ir Didžiojo Vandens g. sankirtos skverelyje

Komentarai