Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus

Kontaktai +370 633 30 102
kapciamiesciomuziejus@gmail.com

Aprašymas

Mokyklinio muziejaus steigimo darbas pradėtas 1984 m. 2006 m. muziejus prijungtas prie Lazdijų krašto muziejaus ir pavadintas Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejumi.  Muziejuje yra trys kambariai, kuriuose apstu informacijos apie Kapčiamiesčio apylinkės šviesuolius (kompozitorių Č. Sasnauską, dailininką M. Bulaką, liaudies dainininkę V. Povilionienę), 1831 m. sukilimo vadę Emiliją Pliaterytę – lietuviškąją Žaną d’Ark. 

1831 m. traukdamasi su sukilėlių būriais į Prūsiją netoli Kapčiamiesčio E. Pliaterytė žuvo. Jos narsumui ir pasišventimui skirti eilėraščiai parašyti lenkų, anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbomis. Karžygės paveikslus tapė dailininkai. 

Šiame muziejuje susipažinsite su Kapčiamiesčio istorija nuo senovės iki dabar, tremtimi ir rezistencija, mokyklos istorija, krašto tradicine kultūra.  Muziejuje vedamos etnokultūros, darbų, istorijos, lietuvių literatūros pamokos. Organizuojami susitikimai su Kapčiamiesčio apylinkės šviesuoliais, dainininkais, pasakoriais ir kt. liaudies menininkais.

Papildoma informacija

Vieta

Lazdijų rajono savivaldybė, Alytus
Taikos g. 11, Kapčiamiestis, Lazdijų rajonas

Komentarai