Lietuva – viena iš  trijų Baltijos valstybių. Lietuva piečiausiai esanti Baltijos valstybė, didžiausia savo plotu ir gausiausia gyventojų skaičiumi. Lietuva mišraus reljefo valstybė, Lietuvos vakaruose vyrauja lygumos, o rytuose aukštumos. Tad Lietuva - lygumų ir kalvų kraštas. Lietuva turtinga savo miškų gausa, ypač turtingu kraštovaizdžiu kuris visais keturiais metų laikais keičiasi, vasaros žalumą keičia spalvingo rudens tonai, žiemos baltumą – pavasario saulės spinduliai budinantys visą augaliją ir gyvūniją. Juk tai taip nuostabu!


Nors Lietuvoje saulė ne tokia kaip Viduržemio jūros regionuose, tačiau mes turime tai ko neturi kiti. Mes turime keturis metų laikus ir nepaprastą gamtą. Sakote, jog tai nieko ypatingo? Mes Jums įrodysime tai. Lietuvoje yra unikalių vietų – pelkių į kurias brendame nesušlapę kojų, urvų, kuriuose kažkada gyveno laukiniai gyvūnai, medžiai apie kuriuos pasakojamos legendos ir vieni ilgiausių tiltų Europoje. Ir tai dar ne viskas! Tad sužinokite kuo galite didžiuotis ir pamatyti Lietuvoje.
10 žmogaus ir gamtos sukurtų šedevrų, kurie atima žadą. Aplankykite, didžiuokitės ir skelbkite kitiems apie šiuos išskirtinius gamtos objektus Lietuvoje.


Smegduobė „Barsuko ola“ (Biržai, Lietuva). „Barsuko olos“ pavadinimas, kaip šmaikštaujama kilo ne dėl to, kad čia nežinia kur „prasmego“ koks barsukas, o todėl, kad šios smegduobės urve buvo rasti barsuko palikti ženklai. Šios smegduobės ilgis siekia apie 32 metrus, o plotis apie 15-16 m, smegduobės giliausia vieta - 3,5 metro. Smegduobę aplankysite keliaudami 2,5 ha ploto teritorijoje įrengtais pažintiniais takeliais, jais keliaudami taip pat pamatysite ir kitų garsių Lietuvos smegduobių.


Pojūčių takas (Panevėžio rajonas, Lietuva). Šis unikalus pažintinis takas įrengtas Krekenavos regioniniame parke. Jo ilgis net 500 metrų, tačiau svarbiausia šiame tame take tai, jog keliaujant juo rasite net 12 ypatingų atokvėpio stotelių, kuriose žadami skirtingi pojūčiai. Smagios užduotys ir nepakartojami įspūdžiai garantuoti kiekvienam!


Indijos piliakalnis (Šilalės rajonas, Lietuva). Jau seniai norėjote aplankyti Indiją, pirmyn! Siūlome nukeliauti į Indiją Lietuvoje! Manote, juokaujame? Ne, Lietuvoje, Šilalės rajone išties yra Indija. Tačiau ne ta Indija rytų pusrutulyje, o Indijos kaimas ir jo vardu pavadintas Indijos piliakalnis.


Septyniolikos kamienų eglė, vadinama Raganų šluota (Pagėgiai, Lietuva). Išties unikalus medis, apie kurio atsiradimą net pasakojamos legendos. Vietiniai anuomet pasakodavo, kad šios, kažkada dar mažos, eglutės viršūnę prajodamas nukirto Napoleonas, todėl ji tokia keista ir išaugo. Dabar eglė išties įspūdingo dydžio ir formos, tad skubėkite pamatyti šią unikalią gamtos dovaną.


Akmenų rūžos pažintinis takas (Kelmės rajonas, Lietuva). Šis pažintinis takas išsiskiria savo unikaliomis natūraliai po ledynmečio susiformavusiomis akmenų skulptūrinėmis kompozicijomis.


Mūšos tyrelio pelkė (Joniškio rajonas, Lietuva). Manote per visas pelkes reikia bristi guminiais botais? Klystate... Lietuvoje yra tokia didžiulė pelkė – Mūšos tyrelio pelkė, kurią pereisite sausomis kojomis.


Svilės šaltiniai (Kelmės rajonas, Lietuva). Magiška, paslaptinga ir užburianti vieta Lietuvoje, kur vasarą pražysta lietuviškosios orchidėjos – gegūnės ir ant šaltinio akmenų smalsiai kuždenasi arktinės apsiuvos (vabzdžiai, kurių Lietuvoje daugiau niekur kitur nepamatysite).


Salako pažintinis takas (Zarasų rajonas, Lietuva). Nuostabaus grožio kampelis – taip apibūdinamas Gražutės regioninis parkas. Šiame parke esantis Salako pažintinis takas tęsiasi beveik 5 kilometrus. Keliaudami juo išvysite aliuvinį mišką, susipažinsite su jo ekosistema, vandens, pievų, miškų gyvūnija ir augalija.


Lyduvėnų tiltas (Raseinių rajonas, Lietuva). Tai ilgiausio (599 m) ir aukščiausio (42 m) Lietuvos tilto vardą pelnęs tiltas nutiestas per Dubysos upę ir jos slėnį. Šis tiltas anuomet buvo ir net vienas didžiausių medinių tiltų Europoje iki kol nebuvo susprogdintas per karą ir rekonstruotas pakeičiant medines konstrukcijas metalinėmis.


Merkinės bokštas (Varėnos rajonas, Lietuva). Tai vienas iš aukščiausiųjų Lietuvoje apžvalgos bokštų, jo aukštis siekia net 25 metrus. Nuo šio bokšto atsiveria nepakartojamas Merkinės apylinkių grožis, Nemuno upės slėnis ir jame stūksanti Pastraujo sala.