Raguvėlės dvaras

Kontaktai El. paštas: darius@raguvelesdvaras.lt
http://www.raguvelesdvaras.lt/

Aprašymas

Raguvėlės dvaras (arba Komarų dvaras) – dvaras, įsikūręs Anykščių rajone, Raguvėlėje. Dvaro sodybos ansamblis yra abipus kelio 121 Anykščiai–Troškūnai–Panevėžys . Pagrindinė dvaro architektūrinio ansamblio dalis yra Anykščių rajone, tačiau du objektai – koplyčia–mauzoliejus ir kapinės yra besiribojančio Panevėžio rajono teritorijoje.

 

Pagrindiniai rūmai yra klasicistinio stiliaus pastatas, su parku, esantis prie Juostos upės. Tai Komarų dvaras, šiuo metu daugelis jo statinių apleisti ir nelabai prižiūrimi. Anksčiau Komarų dvare buvo bitininkų mokykla, įkurta 1972 m., vėliau, nuo 1975 m. – Raguvėlės pagrindinė mokykla. 1998 m., vietoje anksčiau buvusio vaikų darželio, buvo pastatytas naujas mokyklos pastatas, o dvare įsikūrė Komarų šeimos paveldėtojai.

 

Komarų dvarą sudaro didelis 19 pastatų kompleksas, išsidėstęs palei upę. Į pastatų kompleksą įeina spirito varykla, koplyčia–mauzoliejus, du mūriniai svirnai, malūnas, žirgynas, kumetynas, daržinė, kluonas, arklidė, karvidė ir kt. Taip pat per upę nutiestas vadinamasis „beždžionių“ tiltas.

Papildoma informacija

Vieta

Anykščių rajono savivaldybė, Utena
Raguvėlė, Anykščių raj.

Komentarai