Albatrosas

Kontakt

Beschreibung

Paminklas žuvusiems jūrininkams ir nuskendusiems laivams 

Žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams atminti skirtas paminklas "Albatrosas" atidengtas 2011 metų gruodžio 3 dieną.

Amžių tekmėje užmirštų ir atmintyje išlikusių šiurpių tragedijų bei aukų vardai visada primins dramatiškus žmogaus ir jūros santykius. Jūros dugne guli tarpukariu Lietuvos trispalvę į plačiuosius vandenis išplukdę prekybos motorlaiviai: "Neringa", "Panevėžys", "Kaunas", "Nida", "Kretinga", "Utena", "Marijampuolė", "Šiauliai". Panašus likimas ištiko ir tuo metu vienintelį Lietuvos karo laivą "Prezidentas Smetona".   

Virš negrįžusiųjų iš jūros kapų sklando žuvėdros ir albatrosai - paukščiai, kuriuose, anot legendų, atgimsta jūrininkų sielos. Paminklas siekia sutelkti jūrinę bendruomenę. Jis jau tapo Lietuvos kaip jūrinės valstybės simboliu, o Klaipėda - jūriniu centru.

Metalinis paukštis pakilo skrydžiui, puoselėdamas viltį, kad bus visada gyvas klaipėdiečių, jūrininkų širdyse.

"Albatrosą" pašventintino kunigas Virgilijus Poškus, paminklinį užrašą "Išplaukusiems ir negrįžusiems"  atidengė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai.

Paminklą pagamino AB Vakarų laivų gamykla. Paminklo autoriai: skulptorius Klaudijus Pūdymas ir architektas Mindagas Zabarauskas.

Zusatzinformationen

Orte

Stadt Klaipėda, Bezirk Klaipėda
Smiltynės g. 3, Klaipėda

Kommentare